Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Akevitt, historie og cocktails

Velkommen til sommerens friskeste kurs

Tre elegante cocktails med skum på toppen og tørket sitrusgarnityr, servert i coupeglass på en stilig bardisk.
Egenandel for Tekna-medlemmer
Kr 400
14. mai
kl. 18:00 - 20:00
Ingeniørenes Hus, OSLO
Klubben i 9.etasje
Arrangementet er fullt. Du kan fortsatt sette deg på venteliste
Sett meg på venteliste
Avbestillingsfrist: 5/7/2025
Kursnummer: 49995
Kontakt: Håkon Skillinghaug - 92281170

Velkommen til sommerens friskeste kurs!

Akevitt forbindes ofte med tradisjonelle høytider, men denne gangen retter vi fokuset mot sommerens lyse og lette varianter. Sommerakevitt byr på friske smaker og kryddertoner som passer perfekt til varme dager og kreative drinker.

Bli med på en smakfull reise gjennom akevittens historie, helt tilbake til den første kjente omtalen i Norge fra 1531. Med sine 500 år på baken har akevitten utviklet seg fra et medisinsk vidundermiddel til en anerkjent del av nordisk drikkekultur.

Vi utforsker ulike typer norsk sommerakevitt og hvordan lagring på eikefat påvirker smak og karakter. Sammen ser vi nærmere på hvilke krydderkombinasjoner som gjør akevitten til et spennende alternativ i cocktailverdenen.

Foredragsholder, Ingrid Johnsen fra Norske Akevitters Venner, har valgt ut fem unike sommerakevitter, som vi skal smake på – både alene og i spennende drinker. Du får også lære hvordan du kan bruke akevitt i forfriskende cocktails som passer perfekt til solfylte dager og sommerens lette retter.

Enten du er nybegynner eller en erfaren akevitt-entusiast, vil du få inspirasjon til å nyte akevitt på en helt ny måte. Bli med oss på en lærerik og smakfull opplevelse – og oppdag akevittens plass i sommerens glass!

Del