Hopp til innhold
fra arrangementet KI-assistert veiledning hos skatteetaten

Tema: Informasjonsteknologi

KI-assistert veiledning hos Skatteetaten

Publisert: 15. nov. 2023 Streaming

Skatteetaten tok oss med på sin reise i utforskningen av kunstig intelligens og store språkmodeller for å gi bedre veiledning til brukerene sine.

Seniorarkitekt Nader Aeinehchi og overingenør Rashmi Naik fra Skatteetaten, deler sine erfaringer så langt i utforskning av mulighetsrommet i kunstig intelligens.

I en reise inn i fremtiden utforsker Skatteetaten spesielt naturlig språkprosessering gjennom språkmodellene BERT og GPT for å kunne gi bedre veiledning til befolkning og næringsliv. Samtidig som de fortsatt bare skraper på overflaten av mulighetene som store språkmodeller vil kunne bringe med seg i fremtiden, har de en hypotese om at fremtiden ikke er så langt unna likevel.

Om SeniorTeknologene

SeniorTeknologene dekker et bredt spekter av teknologiske fagfelt og er åpen for Tekna-medlemmer fra og med 60 år. Gruppen har som formål å være en faglig og sosial møteplass for Teknas seniormedlemmer i Oslo og omegn. Faggruppen arrangerer medlemsmøter med foredrag og konferanser. Medlemskap er gratis for alle Tekna-medlemmer.

Les også